AXA viac ako štandard.

Aktuální komentář k trhu

V rámci posledních několika dnů upírají finanční trhy své zraky na Turecko. Zejména pak na tamní měnu, která vůči americkému dolaru zaznamenala poměrně výrazný propad své hodnoty, když začaly hlavně zahraniční prostředky houfně Turecko opouštět. Co ovšem za tímto, pro liru neblahým, vývojem stojí?

Měsíční komentář k trhu

český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil v srpnu údaje o růstu HDP v rámci druhého letošního kvartálu, dle kterých české hospodářství v meziročním vyjádření zažilo výrazné zpomalení, když vykázalo růst 2,4 % oproti 4,2 % z předchozího čtvrtletí. Ze skutečnosti, že v mezičtvrtletním vyjádření byl růst z předchozího kvartálu (0,5 %) o 0,2 pb. překonán, je však patrné, že za zpomalením stojí zejména vysoká srovnávací základna z předchozího roku, v rámci kterého růst české ekonomiky zaznamenal nezvyklou dynamiku.

Pobočky AXA
 • Více než 70 poboček v ČR
 • Široká nabídka produktů
 • Individuální řešení vašich požadavků
 • Vskutku turecké hospodářství - Komentář

  21.08.2018

  V rámci posledních několika dnů upírají finanční trhy své zraky na Turecko. Zejména pak na tamní měnu, která vůči americkému dolaru zaznamenala poměrně výrazný propad své hodnoty, když začaly hlavně zahraniční prostředky houfně Turecko opouštět. Co ovšem za tímto, pro liru neblahým, vývojem stojí? Nedávné uvalení sankcí vůči dvěma tureckým ministrům ze strany Spojených států kvůli zadržování amerického pastora podezřívaného z podněcování převratu samo o sobě svým dopadem nemají šanci osmdesátimilionové Turecko výrazně ovlivnit. Jednalo se tak spíše o onu pověstnou poslední kapku.

  Celé oznámení
 • Znovunalezená síla zelených bankovek - Komentář

  05.06.2018

  Po výrazném posilování eura ze začátku roku jsme v posledních týdnech svědky obratu, když iniciativu přebral americký dolar a společná evropská měna své letos dosažené zisky postupně odevzdává. Příčin tohoto vývoje je hned několik. Vesměs pozitivní data přicházející z americké ekonomiky obecně dolaru pomáhají, a i když příchozí zprávy nevyznívaly přímo pozitivně, byla na tom důležitá data z Eurozóny o trochu hůře. Ačkoliv totiž evropské indikátory i nadále naznačují v historickém kontextu slušný hospodářský výkon, zažívá starý kontinent logicky mírné vystřízlivění z rekordních výkonů zaznamenaných na konci loňského roku. Data pak vyznívají ještě o něco hůře kvůli jednorázovým faktorům, jakými jsou výkyvy počasí či stávky, jejichž vliv by měl postupně odeznít. V tomto prostředí je pak pochopitelný postup Evropské centrální banky (ECB), která se do utahování své měnové politiky příliš nežene.

  Celé oznámení
 • Měsíční komentář k situaci na trhu

  15.09.2018

  ČESKÝ statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil v srpnu údaje o růstu HDP v rámci druhého letošního kvartálu, dle kterých české hospodářství v meziročním vyjádření zažilo výrazné zpomalení, když vykázalo růst 2,4 % oproti 4,2 % z předchozího čtvrtletí. Ze skutečnosti, že v mezičtvrtletním vyjádření byl růst z předchozího kvartálu (0,5 %) o 0,2 pb. překonán, je však patrné, že za zpomalením stojí zejména vysoká srovnávací základna z předchozího roku, v rámci kterého růst české ekonomiky zaznamenal nezvyklou dynamiku. Na růstu produktu se podobně jako v předchozím kvartálu podílel zejména nárůst spotřeby domácností a investiční výdaje.

  Více
 • Měsíční zpravodaj

  15.09.2018

  Zejména akciové trhy v USA pocítily podporu dat z tamního hospodářství. Široký akciový index S&P500 si během srpna polepšil o 3,03 %, čímž vylepšil svůj dosavadní rekord a zároveň pokořil metu historicky nejdéle trvajícího býčího trhu. Akcie obchodované na pravé straně Atlantiku tak mohly svým americkým kolegům tyto výsledky závidět, když si široký evropský index STOXX Europe 600 pohoršil o 2,39 %. Polský index WIG20 si naopak připsal 1,56 % a budapešťský index BUX si během srpna polepšil o 4,17 %. Naopak pražský akciový index PX zakončil měsíc v červeném, když odepsal 1,78 %.

  Více

Svěřte se do péče jedné z největších finančních skupin

 • Patříme mezi deset největších světových správců aktiv
 • O vaše investované prostředky se stará tým kvalitních analytiků a portfolio manažerů, kteří ve svém přístupu preferují syntézu analytických údajů napříč trhem a hledání inovativních řešení
 • Věnujeme vám komplexní odbornou péči vycházející z našeho masivního globálního zázemí
 • Sdílíme etické zásady a kontrolní mechanismy fungující v rámci celé skupiny AXA
 • Naše strategické vize promítáme do obhospodařování majetku našich zákazníků
 • Abychom co nejlíp mohli jednotlivé produkty vyvíjet a řídit, využíváme specializaci expertních týmů na konkrétní regiony, třídy aktiv nebo sektory
Aktuální hodnoty fondů
20. 9. 2018:1,2944 CZK Změna (%):0,22
Více
Vítejte v investiční společnosti AXA | 292 292 292 | facebook-(3).png